Fachowe
Loga

Instalacje
Kotły na paliwo stałe EKOCENTR
 
CarboRet
- Kotły retortowe nowej generacji, z automatycznym systemem podawania paliwa

Modele:
- CarboRet EKPG RU A
- CarboRet EKPG RU AP

Moce: 15, 20, 25, 40, 50, 75 kW

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny – groszek 5-25 mm
Typoszereg CarboRet

Kocioł wyposażony jest w automatyczny zespół podawania paliwa i dawkowania powietrza do spalania oraz zbiornik opału i regulator mikroprocesorowy. Palnik retortowy o szerokim spektrum pracy (25 - 100%) gwarantuje ekonomiczny, ciągły proces spalania. Opał ze zbiornika do palnika podawany jest za pomocą podajnika ślimakowego. Palnik retortowy spala tylko ściśle określoną dawkę paliwa, niezbędną do uzyskania zadanej temperatury. Ściśle określony przez regulator nadmuch powietrza gwarantuje praktycznie bezdymne spalanie dając niską emisję szkodliwych związków i pyłów przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa.
 
LINIA - MODELE:

 
CarboRet EKPG RU A
- Wodny, stalowy, uniwersalny kocioł retortowy z automatycznym systemem podawania paliwa, zasobnikiem na paliwo i automatyką

- Model z automatyką kotłową

 
Wodny, stalowy, uniwersalny kocioł retortowy z automatycznym systemem podawania paliwa, zasobnikiem na paliwo i automatyką
- CarboRet EKPG RU A

 

Modele:
- CarboRet EKPG RU A 15
- CarboRet EKPG RU A 20
- CarboRet EKPG RU A 25
- CarboRet EKPG RU A 40
- CarboRet EKPG RU A 50
- CarboRet EKPG RU A 75
 

Paliwo podstawowe:
- węgiel kamienny – groszek 5-25 mm
 

Paliwo do współspalania / zastępcze (przy wykorzystaniu dodatkowego rusztu):
- węgiel kamienny: sortyment groszek, Orzech II
- pellets
- mieszanki biomasowo-węglowe (trociny lub granulat)
 

Moce / Zakresy mocy:
- 15 kW: 5 – 15 kW
- 20 kW: 6 – 20 kW
- 25 kW: 8 – 25 kW
- 40 kW: 12 – 40 kW
- 50 kW: 15 – 50 kW
- 75 kW: 23 – 75 kW
 

Wyposażenie:
- Regulacja: Regulator Compit R510
- System automatycznego podawania paliwa (retorta)
- Wentylator nadmuchowy
- Zasobnik na paliwo
- Zestaw narzędzi do czyszczenia,
- Szuflada popielnika
 
CarboRet EKPG RU AP
- Wodny, stalowy, uniwersalny kocioł retortowy z automatycznym systemem podawania paliwa, zasobnikiem na paliwo i automatyką pogodową

- Model z automatyką pogodową

 
 
Wodny, stalowy, uniwersalny kocioł retortowy z automatycznym systemem podawania paliwa, zasobnikiem na paliwo i automatyką pogodową
- CarboRet EKPG RU AP

 

Modele:
- CarboRet EKPG RU AP 15
- CarboRet EKPG RU AP 20
- CarboRet EKPG RU AP 25
- CarboRet EKPG RU AP 40
- CarboRet EKPG RU AP 50
- CarboRet EKPG RU AP 75
 

Paliwo podstawowe:
- węgiel kamienny – groszek 5-25 mm
 

Paliwo do współspalania / zastępcze (przy wykorzystaniu dodatkowego rusztu):
- węgiel kamienny: sortyment groszek, Orzech II
- pellets
- mieszanki biomasowo-węglowe (trociny lub granulat)
 

Moce / Zakresy mocy:
- 15 kW: 5 – 15 kW
- 20 kW: 6 – 20 kW
- 25 kW: 8 – 25 kW
- 40 kW: 12 – 40 kW
- 50 kW: 15 – 50 kW
- 75 kW: 23 – 75 kW
 

Wyposażenie:
- Regulacja: Regulator pogodowy
- System automatycznego podawania paliwa (retorta)
- Wentylator nadmuchowy
- Zasobnik na paliwo
- Zestaw narzędzi do czyszczenia,
- Szuflada popielnika
 
OPIS URZĄDZEŃ:

 
Zastosowanie

Kotły CarboRet są komfortowym źródłem ciepła dla domów jednorodzinnych i budynków użytkowych o powierzchni od 100 do 750 m2.
Jako automatyczne kotły węglowe są alternatywą ekonomiczną zarówno dla kotłów na paliwa płynne jak i kotłów węglowych „starego typu”. Kotły CarboRet gwarantują dużo większy komfort eksploatacji od tradycyjnych kotłów, ze względu na zastosowanie automatycznego systemu transportowania paliwa.

W przypadku zastosowania rusztu w kotle możliwe jest spalanie różnorodnych paliw takich jak: węgiel, drewno, granulaty i mieszanki paliwowe oraz komponenty biomasowe.
 
Paliwo

Węgiel kamienny - sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5 ÷ 25 mm, zdolność spiekania RJ < 10, wilgotność do 15%, zawartość miału do 10%, popiołu ≤ 10%, temperatura mięknienia popiołu ≥ 1 150°C, siarka ≤ 0,6%, wartość opałowa 26 MJ/kg

Pellets - granulat drzewny o średnicy 6÷8 mm, wartość opałowa nie mniejsza niż 17,5 MJ/kg, zawartość popiołu do 1,0%, wilgotność do 12%.

Dla uzyskania pełnego komfortu pracy kotła w systemie automatycznym zalecamy zwrócenie uwagi na jakość paliwa. Poleca-my dokonywanie zakupów u sprawdzonych, pewnych i autoryzowanych sprzedawców. W przypadku użytkowania paliw “brudnych” z “domieszkami” narażamy się na zwiększenie ilości spalanego paliwa oraz niebezpieczeństwo zadziałania systemu ochrony ślimaka w retorcie (w przypadku kamieni, gwoździ, kawałków drew-na) a tym samym koniecznej interwencji serwisowej (oczyszczenie retorty i wymiana tzw. “klina”)
 
Budowa i działanie kotła

Kotły CarboRet wyposażone są w automatyczny zespół podawania paliwa i dawkowania powietrza do spalania oraz zbiornik opału i regulator mikroprocesorowy. Dzięki zastosowaniu palnika retortowego o szerokim zakresie pracy (od 30 do 100 % mocy) uzyskano bardzo ekonomiczny, ciągły proces spalania. Podawanie opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą zespołu podającego. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość. Kotły są wyposażone w regulator umożliwiający dobowe zaprogramowanie temperatury pomieszczeń. Dodatkową zaletą kotłów CarboRet jest małe palenisko o dużej sprawności, spalające określoną porcję paliwa, niezbędną do uzyskania żądanej temperatury wody. Kotły charakteryzują się „czystym” spalaniem paliwa co skutkuje niską emisją szkodliwych związków i pyłów.
 
Wyjątkowy komfort użytkowania

Kotły CarboRet charakteryzuje ograniczenie konieczności obsługi wynikająca z automatycznego systemu podawania paliwa z zasobnika uzupełnianego tylko raz na kilka dni. Łatwość instalacji i obsługi gwarantuje bezproblemowe podłączenie i użytkowanie kotła.
Przy współpracy z zasobnikiem cwu (opcja) możliwe jest wykorzystanie kotła do podgrzewania wody poza sezonem grzewczym.
Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne gwarantują czystość obsługi kotła i idącą za tym, czystość w kotłowni. Załadunek paliwa do zasobnika odbywa się wygodnie, szybko i niezwykle łatwo dzięki ergonomicznej konstrukcji zasobnika.
Dla jeszcze większego komfortu użytkowanie możliwa jest regulacja temperatury z poziomu mieszkania dzięki zastosowaniu termostatu pokojowego
i pogodowego (opcja).
 
Obniżenie kosztów eksploatacji, elastyczność i opłacalność inwestycji

Odpowiednie pozycjonowanie (pochylenie) płyt wewnątrz wymiennika powoduje łagodniejszy przepływ spalin, natomiast przekątną zwiększa powierzchnie wymiany ciepła, zawirowywacze redukują pęd podnosząc w sposób znaczny sprawność cieplną (gorące spaliny maja dłuższy kontakt z powierzchnia płaszcza wodnego). Dzięki temu w istotny sposób wzrasta sprawność kotła. Kolejne mocne strony to: spalanie najtańszych, lukratywnych paliw na rynku - groszku oraz dopasowanie mocy kotła do bieżącego zapotrzebowania, dzięki dużej elastyczności pracy palnika. Tzw. szyny konstrukcyjne dolnej części korpusu kotła gwarantują bardzo stabilna pozycję w kotłowni i łatwość podczas transportu. Możliwość dowolnej konfiguracji strony zbiornika zasypowego wraz z możnością zmiany „stron” otworów wyczystno-zasypowych umożliwia bezproblemową zmianę decyzji w lokalizacji jednostki kotłowej. Dwa zasilania oraz dwa powroty ze strony hydraulicznej umożliwiają dowolność konfigurowania ustawienia i optymalne podłączenie do instalacji c.o.
 
Estetyczny wygląd

Kotły linii produkcyjnej Carbo znacznie zmieniły swoje oblicze wizualne, zdecydowanie odbiegając od produktów stałopaliwowych - plasując się tym samym w czołówce krajowej. Niejednokrotnie firma EkoCentr udowadniała swoimi osiągnięciami, iż obrany kierunek wizualny oraz konstrukcyjny jest na bardzo zaawansowanym poziomie, nie tylko technicznym ale również designu, kreując tym samym trendy w rozwoju wizerunku kotłów stałopaliwowych.

Linia Carbo charakteryzuje się ponad wszystko bardzo wysoką estetyka wykonania i dbałością o szczegóły oraz wyjątkowym zestawieniem kolorystycznym znacznie odbiegającym od stosowanych dotychczas na rynku.
 
Pełna regulacja

Zastosowanie nowoczesnego mikroprocesorowego regulatora Venti gwarantuje nadzór procesu spalania i pełen monitoring pracy kotła.
Sterownik ten cechują:
precyzyjny pomiar temperatury; możliwość płynnej regulacji wydajności dmuchawy; możliwość podłączenia sterowania pokojowego i pogodowego; funkcja podtrzymywania ognia, która jest niezbędna przy ogrzewaniu ciepłej wody użytkowej i która nie pozwala na wygaszenie ognia w kotle; możliwość regulacji pomp c.o. i c.w.u.; bardzo prosty dostęp do zmiany nastawy temperatury; prosta i przyjemna obsługa; czytelny ekran roboczy. Opcjonalne zastosowanie termostatu pokojowego umożliwia jeszcze bardziej komfortowe korzystanie z zalet kotła a w wersji z pełną automatyką pogodową, powiązanie parametrów pracy zależnie
od wahań pogody (temperatur zewnętrznych).
 
Materiały do pobrania:

W celu zapisania pliku na dysku swojego komputera, prosimy o najechanie myszką na symbol wybranego pliku i kliknięcie prawym przyciskiem myszy a następnie wybranie opcji "Zapisz element docelowy jako..." lub kliknięcie na symbolu wybranego pliku lewym przyciskiem myszy i postępowanie zgodnie z wyborem/opcjami używanej przeglądarki internetowej.


- Prospekt CarboRet (pl) [2,6 MB]
- Dane Techniczne CarboRet (pl) [40 kB]

 

       
powrót

Pompy ciepła Kolektory słoneczne Instalacje
EuroTSG - Technika Sanitarna i Grzewcza / 2010
Projektowanie stron www OSI Go3.pl