Fachowe
Loga

Instalacje
Kotły na paliwo stałe EKOCENTR
CarboMix mini
- Kotły zasypowe, wielopaliwowe, małogabarytowe

Modele:
- CarboMix mini EKPD N M

Moce: 6, 9, 12 kW

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny – Orzech II

 

Typoszereg CarboMix mini

Kocioł charakteryzuje się bardzo dużą komora paleniskowa, dającą komfort uzysku zasypu stanowczo większego niż przy innych kotłach tego typu. Dzięki temu kocioł można obsługiwać rzadziej niż dotychczas. Szerokie drzwi zasypowe gwarantują możliwość wprowadzania do komory spalania znacznie większych „kawałków paliwa”, którego będziemy używać. Nie ma od tej pory konieczności dodatkowego rozdrabniania paliwa opałowego tak jak w standardowych kotłach. Szczególnie polecane są do tzw. ogrzewania etażowego, gdyż ze względu na swoje niewielkie gabaryty mogą być użytkowane praktycznie wszędzie. Kotły CarboMix mini jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są idealną alternatywą ekonomiczną zarówno dla kotłów olejowych i gazowych jak i kotłów węglowych „starego typu”.
 
LINIA - MODELE:
 
CarboMix mini EKPD N M
- Wodny, stalowy, małogabarytowy, uniwersalny kocioł grzewczy, wielopaliwowy ze stałym rusztem wodnym, zasypem manualnym

- Model z manualną regulacją: miarkownikiem ciągu
 
Wodny, stalowy, małogabarytowy, uniwersalny kocioł grzewczy, wielopaliwowy ze stałym rusztem wodnym, zasypem manualnym
- CarboMix mini EKPD N M
 
Modele:

- CarboMix mini EKPD N M 6
- CarboMix mini EKPD N M 9
- CarboMix mini EKPD N M 12
 
Paliwo podstawowe:

- węgiel kamienny – Orzech II
 
Paliwo do współspalania / zastępcze:

- węgiel kamienny - grube, średnie, drobne, miał
- węgiel kamienny - miał
- drewno i drewnopochodne: kawałkowe (półpniaki) szczapy, zrębki, "obrzyny" - odpady tartaczne, drewno odpadowe (czyste)
- mieszanki biomasowo-węglowe: węgiel z odpadami drzewnymi, węgiel z odpadami rolniczymi
 
Moce / Zakresy mocy:

- 6 kW: 2 – 6 kW
- 9 kW: 3 – 9 kW
- 12 kW: 4 – 12 kW
 
Wyposażenie:

- Regulacja: Miarkownik ciągu
- Ruszt wodny
- Zestaw narzędzi do czyszczenia
- Szuflada popielnika
 

 

OPIS URZĄDZEŃ:
 
Zastosowanie

Kotły CarboMix mini są źródłem ciepła dla małych domów jednorodzinnych, mieszkań i budynków użytkowych o powierzchni od 40 do 120 m2. Szczególnie polecane są do tzw. ogrzewania etażowego, gdyż ze względu na swoje niewielkie gabaryty mogą być użytkowane praktycznie wszędzie. Jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są idealną alternatywą ekonomiczną zarówno dla kotłów olejowych i gazowych jak i kotłów węglowych „starego typu”.
 
Podstawowe cechy wyróżniające

Kocioł charakteryzuje się bardzo dużą komora paleniskowa, dającą komfort uzysku zasypu stanowczo większego niż przy innych kotłach tego typu. Dzięki temu kocioł można obsługiwać rzadziej niż dotychczas. Szerokie drzwi zasypowe gwarantują możliwość wprowadzania do komory spalania znacznie większych „kawałków paliwa”, którego będziemy używać. Nie ma od tej pory konieczności dodatkowego rozdrabniania paliwa opałowego tak jak w standardowych kotłach.
 
Budowa i działanie kotła

Kocioł składa się z izolowanego wymiennika ciepła, obudowy z izolacją termiczną, dwuwarstwowych drzwiczek, rusztu wodnego oraz ze względu na prostotę i łatwość obsługi, oferowany jest w wersji z miarkownikiem ciągu bez skomplikowanych systemów elektronicznych. W kotłach CarboMix mini zastosowano wielociągową konstrukcję wymiennika, który zapewnia maksymalny odbiór ciepła podczas spalania węgla. Wymiennik i korpus wykonane są z wysokiej jakości atestowanej stali. Cięcie laserowe detali, spawanie robotem spawalniczym gwarantują brak nieszczelności połączeń a mniejsza ilość spawów dłuższą żywotność kotła, dzięki mniejszemu „narażeniu” na bezpośredni kontakt z ogniem oraz mniejsze naprężenia. Największą zaletą kotła jest bardzo dobry współczynniki mocy i sprawności w stosunku do gabarytów. Przy stosunkowo niskiej cenie inwestycji doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie brak jest typowej kotłowni, lub chcemy przeznaczyć zaoszczędzone miejsce na inne cele.
 
Zalety konstrukcyjne i użytkowe kotła

Odpowiednie pozycjonowanie (pochylenie) płyt wewnątrz wymiennika powoduje łagodniejszy przepływ spalin zaś przekątna zwiększa powierzchnię wymiany (gorące spaliny mają dłużej kontakt z powierzchnią płaszcza wodnego). Dzięki temu w istotny sposób wzrasta sprawność kotła. Tzw. szyny konstrukcyjne dolnej części korpusu kotła gwarantują bardzo stabilną pozycję kotła w kotłowni i łatwość podczas transportu (możliwość wsunięcia rur i łatwego oraz stabilnego przenoszenia). Zasilanie o średnicy 1 i 1/2 umożliwia optymalne podłączenie kotła do instalacji nowego typu jak i instalacji grawitacyjnych, dając tym dużo większą elastyczność w zakresie instalacji, stwarzając ją bezproblemową w praktycznie każdej sytuacji. Drzwiczki zasypowe zamontowane pod odpowiednim kątem, nie mają bezpośredniego styku z ogniem w komorze paleniskowej. Odbojnica termiczna (odbojnik) dodatkowo chroni drzwiczki zasypowe.
Drzwiczki w „wyczystce” kotła zabezpieczone są rusztem pionowym, zapobiegającym niekontrolowanemu osunięciu się żaru w momencie niepożądanego kontaktu z kotłem przez osobę nieprzeszkoloną w zakresie obsługi. Nowatorska konstrukcja kotła poprzez zautomatyzowaną produkcję daje użytkownikowi ostatecznemu pełne poczucie bezpieczeństwa. Szuflada popielnika, narzędzia do obsługi kotła, miarkownik ciągu oraz termometr znajdują się na wyposażeniu seryjnym, co nie powoduje konieczności dodatkowych inwestycji w wyposażenie opcjonalne, pozwalając na znaczne oszczędności w budżecie domowym. Nowatorska konstrukcja obudowy gwarantuje bardzo łatwy demontaż np. przy konieczności wprowadzenia kotła do kotłowni z bardzo wąskimi drzwiami. Dodatkowo biorąc pod uwagę minimalne gabaryty kotła, jest on jednym z niewielu na rynku, który wprowadzić można do praktycznie każdego pomieszczenia, niezależnie od stopnia dostępu.
 
Materiały do pobrania:

W celu zapisania pliku na dysku swojego komputera, prosimy o najechanie myszką na symbol wybranego pliku i kliknięcie prawym przyciskiem myszy a następnie wybranie opcji "Zapisz element docelowy jako..." lub kliknięcie na symbolu wybranego pliku lewym przyciskiem myszy i postępowanie zgodnie z wyborem/opcjami używanej przeglądarki internetowej.


- Prospekt CarboMix mini (pl) [692 kB]
- Dane Techniczne CarboMix mini (pl) [37 kB]
 
     
powrót

Pompy ciepła Kolektory słoneczne Instalacje
EuroTSG - Technika Sanitarna i Grzewcza / 2010
Projektowanie stron www OSI Go3.pl